Loading color scheme

Złoty szczypiorniak!

2023_03_szczypiorniak_25

Dnia 27.03.2023r. na hali sportowej w Mętowie rozegrany został finał powiatu Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Na wstępie warto zaznaczyć, że w mocno obsadzonym turnieju nasze dziewczęta nie jechały do Mętowa w roli zdecydowanego faworyta. Z różnych względów nie pojechaliśmy w najsilniejszym składzie, ale zmiennicy nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Po cichu liczyliśmy, że mimo wszystko nasz zespół może sprawić niespodziankę i uzyskać tam naprawdę dobry wynik. Co najważniejsze, dał nam ponownie powody do dumy i radości, pokonując kolejno rówieśniczki z SP Krzczonów 8:6 oraz w grze o finał SP Jastków 3:1. Tym samym zajęliśmy I miejsce. Wracając do samej gry, obydwa spotkania miały zupełnie inny przebieg. Pierwsze minuty z SP Krzczonów potwierdziły nasze przypuszczenia i pokazały, że ten mecz nie będzie łatwym spotkaniem. Nasze piłkarki za każdym razem wychodziły na nieznaczne prowadzenie, ale nasze rywalki zdołały odpowiadać kolejno bramka za bramkę. Brakowało trochę koncentracji i konsekwentnej gry w obronie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:5. Po przerwie dużo większy upór w obronie naszych dziewczyn poskutkował dołożeniem jeszcze dwóch bramek, gdy w odpowiedzi nasze rywalki tylko raz trafiły do siatki oraz dwukrotnie obiły nam poprzeczkę bramki. Mecz zakończył się wynikiem 8:6 dla nas. Z przebiegu gry, mimo wszystko byliśmy drużyną lepszą piłkarsko.

W drugim meczu do rywalizacji z SP Jastków podchodziliśmy ze świadomością, że porażka w tym meczu praktycznie przekreśla nasze szanse udziału w zawodach wojewódzkich.

Od samego początku w poczynania dziewczyn wkradła się nerwowość i totalna niemoc strzelecka. Nasze rywalki nie zamierzały prowadzić otwartej gry i schowane za „podwójną gardą” liczyły na kontrę. Nasz zespół atakował cały czas, ale robiliśmy to zbyt chaotycznie oraz często gubiliśmy piłkę w ataku. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 1:1. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, w większości sytuacji po naszych rzutach piłka mijała bramkę rywalek dosłownie o centymetry. Nasz przeciwnik również miał swoje akcje, natomiast nie potrafił zakończyć ich celnym uderzeniem na naszą bramkę, a w końcówce spotkania  nieco opadł z sił. Widząc to, podkręciliśmy jeszcze bardziej tempo gry i nasze akcje sunęły raz z lewej strony, raz z prawej. Co się odwlecze to nie uciecze. Nasze dziewczyny dosłownie zabiegały rywalki. Chwile później dokładamy dwie kolejne bramki i cieszymy się z zasłużonej wygranej 3:1.

Zagraliśmy przede wszystkim odważnie. Nie byliśmy przestraszeni i schowani „po krzakach”, tylko mieliśmy za zadanie wyjść na boisko i zagrać „swoje”, bawiąc się przy tym piłką. I tego dnia, to przyniosło efekt.

Mecze dobitnie pokazały, że w naszych dziewczętach drzemie duży potencjał.

Już teraz gratulujemy im awansu na półfinał województwa!!!

Tam na pewno zagramy bez większej presji, ale z zaangażowaniem i walką o każdy centymetr boiska. Czy to wystarczy na dobry wynik? Czas pokaże.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodniczkom ambitnej postawy i życzymy sukcesu podczas kolejnych sportowych zmagań.

Reprezentacja Dziewcząt wystąpiła w składzie: Karolina Pyrih, Joanna Adamczyk, Alicja Dąbska, Jagoda Filimowicz, Justyna Liszewska, Gabriela Golec, Lena Kasperek, Maja Trumińska, Hanna Stefaniak, Natalia Orzechowska, Alicja Ławicka.

Opiekun zespołu: Artur Iwan