Loading color scheme

Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły!

2022_06_konkurs_historia_4

Lena Chróścik, Zuzanna Mazur i Jakub Białek  – uczniowie klasy VIII a pod kierunkiem p. Grażyny Piórkowskiej otrzymali podziękowania za udział w XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. Póki nie jest za późno, zorganizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Nasza drużyna przygotowała pracę, pt. „Szczuczki – pierwszy masowy mord na Lubelszczyźnie” i zdobyła 156,5 punktów (najlepsza praca dostała 186,5 p.).

Trzy uczennice z klasy VII b – Lena Trojniak, Hanna Kuźnicka  i Joanna Michałek pod kierunkiem p. Grażyny Piórkowskiej wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie Solidarność i odpowiedzialność. Droga dzieci syberyjskich do Polski – pomoc Japonii i Polonii amerykańskiej (1919 – 1922) zorganizowanym przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie pod honorowym patronatem: Ambasady Japonii w Polsce, Instytutu Polski w Tokio, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii oraz Konsula Honorowego Japonii w Krakowie. Lena Trojniak otrzymała wyróżnienie, a Hania i Joasia podziękowania.

Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!