Loading color scheme

Światowy Dzień Ziemi

2024_04_sprzatamy_dla_polski_1

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia.

Środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy zatem częścią przyrody. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych.

Co zrobić, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka, dlatego też dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klasy IIc z naszej szkoły, wraz ze swoimi nauczycielami włączyli się aktywnie w obchody tego święta, biorąc udział w VII edycji akcji #Sprzątamy dla Polski i pokazując tym samym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dzieci dzielnie zbierali śmieci w najbliższej okolicy naszej szkoły, dając dobry przykład wszystkim osobom przebywającym na jego terenie. Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Jeżeli będzie zrobiony przez setki, tysiące albo miliony ludzi, to będzie to ogromna rzecz dająca nadzieję na lepsze jutro.