Loading color scheme

Organizacja egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole

logo

Informacja na temat organizacji egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce

Wszyscy zdający mają obowiązek zapoznania się z zaktualizowanymi procedurami egzaminacyjnymi oraz wytycznymi MEN, CKE i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie rygoru sanitarnego podczas egzaminu.


Informujemy, że:

- każdy zdający powinien przynieść ważną legitymację szkolną lub dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem, własne przybory do pisania (długopis z czarnym wkładem, pióro z czarnym atramentem), maseczki;

- zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających;

- można będzie przechować wierzchnie ubranie w szafkach;

- zdający nie powinni przebywać na terenie szkoły po zakończeniu egzaminu ani spożywać tu posiłków;

- szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść małą butelkę wody;

- zdający proszeni są o przyniesienie obuwia zmiennego.


Przypominamy, że:

1. Przed wejściem do szkoły należy obowiązkowo skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk znajdującego się przy wejściu do szkoły.

2. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

3. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu).

4. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

  • podchodzi do niego nauczyciel (bezpośredni kontakt z nauczycielem),
  • wychodzi z sali egzaminacyjnej.

5. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos przez cały egzamin.

6. Nie można kontaktować się z innymi zdającymi.

7. Nie należy dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.

8. Należy przestrzegać higienę kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.

9. Należy zachować odpowiedni dystans od innych zdających oraz unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

10. Należy unikać spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły. Wrażeniami po egzaminie uczniowie powinni dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie

11. Losowanie numerów stolików podczas egzaminu maturalnego przeprowadza przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego w obecności zdającego.

12. Żaden zdający nie opuszcza sali egzaminacyjnej na stałe przed upływem jednej godziny od godziny rozpoczęcia egzaminu wskazanej w harmonogramie, np. przed godziną 10:00, jeżeli egzamin rozpoczyna się o godz. 9:00 (z wyjątkiem skorzystania z toalety, konieczności zażycia lekarstwa, kontaktu ze służbami medycznymi)

13. Zdający po wejściu do szkoły o wskazanej godzinie idą bezpośrednio do sal, w których będą zdawać egzamin. Zdający wchodząc do szkoły oraz wychodząc ze szkoły poruszają się wyznaczonymi trasami oraz zachowują odpowiednie odstępy miedzy sobą unikając tworzenia grup.

> > > Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów < < <