Loading color scheme

Zajęcia Wolontariatu

13 listopada 2013 roku zajęcia z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Kalinówce mieli przyjemność przeprowadzić wolontariusze Fundacji Rozwoju Wolontariatu „Projektor w Lublinie. Tym razem byli to goście zza naszej wschodniej granicy, którym towarzyszyły wolontariuszki z Lublina – Monika i Ewelina.

Swietłana i Marija z Ukrainy oraz Aleksandra, Anastasija i Kirił z Białorusi dzięki programowi „Study Tours to Poland” gościli przez niemal dwa tygodnie w Lublinie. W ramach programu odbyli także praktyki w „Projektorze”, zwieńczeniem których było przeprowadzenie zajęć z uczniami klas III szkoły podstawowej.

W trakcie zajęć dzieci mogły poznać przedstawicieli innych krajów, a także gry i zabawy znane ich rówieśnikom na Białorusi i Ukrainie. Prace grupowe, gry na skupienie, zajęcia plastyczne, integracyjne i ruchowe pozwoliły przełamać barierę językową i zdobyć nowe doświadczenia zarówno uczniom, jak i wolontariuszom.

Dla gości z Białorusi i Ukrainy wizyta w Zespole Szkół w Kalinówce była okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem polskich szkół, a także do spotkania się i wspólnej zabawy z uczniami. O tym, że był to wesoło i twórczo spędzony czas świadczą poniższe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenia zajęć i miłe przyjęcie.

Wolontariusze „Projektora”