Loading color scheme

Dzień Kota, Meow!

2018_03_kotelki_1

Dnia 9 marca 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu chętne przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół zakładając kocie maski, ogonki oraz dorysowując sobie wąsy. Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy III „b” pod opieką Pani Ewy Mitrus- Ślemp, przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.: „Zwierzę nie jest rzeczą”.  Z przedstawianych scenek dzieci dowiedziały się, że zwierzęta tak jak ludzie odczuwają ból i radość. Zrozumiały też, że posiadanie zwierzaka wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Podczas przedstawienia wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenki: „Kotek Kłopotek” i „Kotek Staś”. Nie zabrakło też kocich okrzyków i machania ogonkami.

Wielką radość sprawił dzieciom udział w kocich zabawach. Zlizywanie mleka z talerzyka i zawody w łapaniu myszy spowodowały, że dzieciaki emanowały nieposkromioną euforią. Wszystkie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której poszerzyły swoją wiedzę na temat kocich przyjaciół.  Każdy uczestnik Przedszkolnego Dnia Kota otrzymał odznakę przyjaciela kotów.

Celem obchodów Dnia Kota było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, przede wszystkim kotów oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnego spotkania połączonego z udziałem w zabawach muzyczno- ruchowych o kotach. Dziękujemy Pani Ewie Mitrus- Ślemp oraz uczniom klasy III „b” za wyreżyserowanie i przygotowanie przedstawienia. Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom, którzy przygotowali swoim dzieciom kocie maseczki, ogonki i kostiumy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nasze przedszkolaki przeżyły wiele radości.