Loading color scheme

Cenna kanapka zajęcie kulinarne w klasie 3d

2022_09_kanapki_1

Jak racjonalnie gospodarować jedzeniem oraz co robić żeby go nie marnować? – o takich problemach uczniowie klasy 3d rozmawiali podczas lekcji. Po burzliwych dyskusjach wspólnie sporządzili listę zasad, jakich należy przestrzegać, aby nie wyrzucać jedzenia.

Tego dnia każdy uczeń przyniósł do szkoły swoje ulubione produkty do przygotowania pysznych i zdrowych kanapek.

Całą zabawę zaczęliśmy od konkursu na ubijanie masła. Po salwach śmiechu i długich minutach potrząsania słoikiem ze śmietana przyszedł czas na werdykt. Zarówno grupie chłopców jak i dziewczynek udało się uzyskać pyszne świeże masło, które można było wykorzystać do dalszego zadania.

Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, podczas której wdrożyli zasadę dzielenia się produktami, które przynieśli. Gdy już wszyscy najedli się do syta okazało się, że z produktów, które zostały można by było przygotować jeszcze sporo pysznych kanapek. Uczniowie wpadli na pomysł, że zrobią niespodziankę swoim rówieśnikom z kasy po sąsiedzku. To była wspaniała inicjatywa! Dzieci przekonały się, że dzieląc się jedzeniem nie tylko ratują je przed zmarnowaniem, ale także sprawiają innym wiele radości.

Wychowawczyni

Agnieszka Świstowska-Huszaluk