Loading color scheme

Pożegnanie lata...

2021_09_festyn_szkolny_96

Lato, lato zostań dłużej… chciałoby się zaśpiewać, ale skoro nie może, to wypada je ładnie pożegnać.

Właśnie z tego powodu w sobotę 18 września 2021 roku odbył się Festyn szkolno -sołecki „Pożegnanie Lata”.

Społeczność Kalinówki wraz z uczniami i nauczycielami z tutejszej Szkoły Podstawowej przy wsparciu wielu sponsorów przygotowali moc atrakcji kulinarnych i artystycznych.

Mogliśmy podziwiać talenty uczniów, rozwijane podczas zajęć szkolnych, ale również pasje realizowane podczas zajęć pozaszkolnych, między innymi taniec, pokaz karate, nauka gry na instrumencie, śpiewanie, piłka nożna.

I tu wysłuchaliśmy wielu pięknie zaśpiewanych przez solistów oraz zespoły kameralne jak i klasowe piosenek. Oklaskiwaliśmy grę na takich instrumentach jak gitara klasyczna czy flet poprzeczny. Podziwialiśmy żywiołowo zaprezentowane przez jednego z naszych uczniów wraz z jego taneczną partnerką tańce: chachę, sambę i jive’a. Mogliśmy spróbować ciast upieczonych własnoręcznie przez naszych zdolnych uczniów, którzy zorganizowali „słodki kiermasz” z przeznaczeniem na zakup karmy dla szkolnych żółwi.

Poza pokazem talentów na dzieci czekały także różnego rodzaju animacje, konkursy, kąciki gier i zabaw, takie jak na przykład: robienie baniek mydlanych, dużych i małych, rzut płytą CD do celu, tor przeszkód, robienie figurek z nadmuchanych balonów, sprawnościowe konkurencje piłkarskie, kącik animatora, gdzie dzieci mogły rozbudzić swoją wyobraźnie rysując obrazki na foli, a nawet na…. Toyocie! Tak, tak, można było malować pisakami po aucie, ale….nie róbcie tego w domu!!  :) Chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w festynowej Foto-ramce  oraz foto-stand z postacią siłacza lub królewny.

Festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie nasi sponsorzy, którzy zadbali o upominki dla uczniów, czy współfinansowali też część zabawek, które przy wsparciu nauczycieli służyły dzieciom do świetnej zabawy. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc i wspólne działanie podczas organizacji Festynu!

Jak zawsze o świetną zabawę taneczną przy gitarze dla najbardziej wytrwałych uczestników imprezy...bo pogoda nie była łaskawa, niestety...zadbała gwiazda popołudnia, pan Adam Witkowicz z Ośrodka Edukacji Muzycznej Intro,  który prowadzi w naszej szkole zajęcia muzyczno-taneczne oraz rytmiczne dla dzieci młodszych.  Kto wziął udział w zabawie, mógł poczuć, że nie jest już tak zimno!

Jeszcze raz dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom Kalinówki i okolicznych miejscowości za przygotowanie i udział w zabawie, mimo niesprzyjającej pogody. Następnym razem, będzie na pewno lepsza!!

> > > Krótki film z zabawy tanecznej najmłodszych < < <