Czytamy z misiem

on 04 grudzień 2017
Odsłony: 830

2017_11_mis_projekt_1

Nasze przedszkole  bierze udział w ogólnopolskim projekcie promującym czytelnictwo. Projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" obejmuje kilkaset przedszkoli w Polsce i ma na celu rozbudzanie w dzieciach zainteresowania książką i czytelnictwem oraz nawiązywanie współpracy między przedszkolnej.
Przedszkola podzielone są na grupy. W każdej z nich jest 7 innych przedszkoli z całej Polski, które wymieniają się misiami. Każda z placówek wysyła jednego misia w podróż po Polsce. Miś w każdym z przedszkoli spędza kilka dni. Podczas pobytu w przedszkolu, czytane są mu bajki, a także wypełniany jest dziennik podróży misia. 
Dziennik stanowi zapis podróży misia po przedszkolach. W każdej placówce wzbogacany jest zdjęciami dzieci lub odciskami ich paluszków oraz informacjami na temat tego, jakie książki zostały przeczytane misiowi.
Podczas pobytu w przedszkolu miś jest szczególnym gościem, któremu nauczyciel czyta wybrane przez dzieci książki.
Wszyscy tworzą miłą i serdeczną atmosferę oraz uważnie słuchają czytanych przez nauczyciela tekstów. Każdy przedszkolak dokłada wszelkich starań, aby miś czuł się w przedszkolu bardzo dobrze.

W ubiegły piątek z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola spotkały się w jednej sali. Wspólnie z zaproszonym na tę okazję Misiem brały udział zabawach ruchowych.
Dzień Pluszowego Misia zapoczątkował podróże misiów po domach dwóch grup przedszkolnych. Wszystkim misiom przed opuszczeniem przedszkola dzieci zaśpiewały piosenkę ”Bo z czytaniem jest weselej”, a Miś przeczytał książeczkę. Pożegnaliśmy też Misię Ślicznotkę, którą wysłaliśmy w podróż po sześciu przedszkolach. Ślicznotka wróci szczęśliwa i oczytana, a my przez ten czas będziemy gościć sześć misiów z innych przedszkoli.

OBEJRZYJ FILM!

?>