Wszystkie Misie nasze są!

on 04 grudzień 2017
Odsłony: 798

2017_11_dzien_pluszowego_misia_75

            25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, a o urodzinach przyjaciół nie wypada zapomnieć. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

0a i 0b zorganizowaliśmy uroczystość. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom od wielu lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

            Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od przywitania z misiami, przedstawienia przyniesionego pluszaka i opowiedzenia o nim. Po porannej gimnastyce z misiem oraz zabawie integracyjnej przy piosence „Misie szare” pani Magda zapoznała dzieci z historią pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Następnie dzieci odwiedził wyjątkowy gość. Przedszkolaki powitały go radośnie oraz zaśpiewały głośne „sto lat” z okazji jego urodzin. Był to bowiem Pluszowy Miś. Ucieszył się bardzo, że dzieci o nim pamiętały. Dla każdego miał coś słodkiego. Następnie odbył się mini quiz wiedzy o misiach. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych miały również okazję posmakować wafelków z miodkiem, czyli tym, co niedźwiadki lubią najbardziej. Dzieci z grupy 0b namalowały portret swojego misia oraz wykonały „misiowe” maski. Po wspólnym wysłuchaniu wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawimy misia” i rozmowie na temat dbania o zabawki każdy obiecał swojemu misiowi, że będzie się nim opiekował. Dzieci otrzymały odznakę „Przyjaciela Pluszowego Misia”, która będzie przypominać, że należy szanować zabawki. W tym dniu w swoją pierwszą podróż wyruszyły również przygotowane wcześniej misie w ramach ogólnopolskiego programu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą przy piosenkach z misiami w roli głównej, czytaniem książeczek opowiadających historie różnych misiaków oraz wykonaniem wspólnych pamiątkowych zdjęć. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji, a zarazem dzień zdobywania wiedzy i doświadczenia. Kochany Misiu czekamy na Ciebie z niecierpliwością za rok!

?>