Stać, Policja!

on 26 październik 2017
Odsłony: 928

2017_10_policja_18

W ubiegły czwartek, tj. 19 października 2017 r. w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Lublinie.

Policjanci przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy na rowerze. Funkcjonariusze policji podkreślali jak wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci ma noszenie kasków podczas jazdy na rolkach i rowerze, a także zapinanie pasów w foteliku samochodowym. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dziecko w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Policjanci ostrzegali dzieci przed obcymi zwierzętami. Przeprowadzili ćwiczenia pokazujące dzieciom jak zabezpieczyć się przed atakującym psem.

Przedszkolaki chwaliły się, że wiedzą dlaczego trzeba nosić elementy odblaskowe. Dzieci potrafiły również podać numer alarmowy.

Pani policjantka pokazała dzieciom w jaki sposób pobierane są odciski palców od osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Dużą atrakcją dla dzieci był policyjny miś, maskotka z którą dzieci zrobiły sobie zdjęcie.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

 

?>