Wizyta pani dietetyk w klasie 0

on 17 październik 2017
Odsłony: 1156

2017_10_dietetyk_6

W dniu 12 października  2017 r. uczniowie z grup przedszkolnych 0 „a” i 0  „b” spotkali się z  dietetykiem Panią Dorotą Hucał, prywatnie mamą naszej Zosi. Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób.

Aktywne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nieprawidłowe odżywianie się, zjadanie dużych ilości słodyczy i tłuszczów ma szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczynia się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Pani Dorota podkreślała jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw. Namawiała do picia wody i aktywności fizycznej. Pod czujnym okiem naszego fachowca, dzieci podzieliły produkty żywnościowe, na zdrowe i te szkodliwe dla naszego organizmu.

 To było ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich. Zadziwiające, że jogurt owocowy wcale nie jest taki zdrowy! Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej opracowaną  przez Instytut Żywności i Żywienia.
http://www.izz.waw.pl/pl/zasady-prawidowego-ywienia

 

?>