Warszawa Śladami Pamięci

on 21 grudzień 2016
Odsłony: 2419

Uczniowie Gimnazjum mieli okazję zwiedzić miejsca związane z II wojną światową podczas wycieczki do Warszawy. W Muzeum Powstania Warszawskiego obejrzeliśmy filmy o Powstaniu oraz film 3D przedstawiający ruiny miasta po upadku Powstania. Przewodnik ciekawie opowiadał o głównych działaniach oddziałów powstańczych. Obejrzeliśmy ekspozycje związane z Polskim Państwem Podziemnym w latach okupacji. Poznaliśmy sylwetki znanych bohaterów narodowych i poetów. Przeszliśmy pod Ścianę Pamięci, gdzie umieszczony jest pamiątkowy dzwon.

Na Powązkach odwiedziliśmy kwatery harcerskie i mogiły Zośki, Alka i Rudego – bohaterów powieści „Kamienie na szaniec”. Zapalaliśmy znicze przy kwaterach żołnierzy Armii Krajowej. W Alei Zasłużonych mogliśmy zatrzymać się przy grobach znanych aktorów, poetów, działaczy społecznych.

Powązki to nekropolia, która powstała w 1790 roku, zajmuje obszar 43 ha. My zwiedziliśmy tylko niewielką część tego znanego cmentarza, ale było to ciekawe doświadczenie.

Wieczorem udaliśmy się do Teatru BUFFO, gdzie obejrzeliśmy świetny musical „Romeo i Julia”. Akcja tej znanej tragedii Szekspira została przeniesiona w czasy współczesne, a towarzyszyła jej muzyka i piosenki Janusza Stokłosy. Młodzi aktorzy na scenie pokazali widowisko, które bardzo nam się podobało. To była udana wyprawa, chociaż wróciliśmy o 1.00! 

?>