Bezpiecznie Tu i Tam - RYWALIZACJA NA OBRAZY

on 14 listopad 2016
Odsłony: 2405

UWAGA

KONKURS

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną. Pamiętaj, że praca powinna być́wykonana bez użycia nowych technologii. W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I- III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV- VI . Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10. Powodzenia!

Termin zgłaszania prac: 30 listopada

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, zė napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i kolezȧ nek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachec̨ ała czytelnika do lektury.

2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który kazḋ e dziecko chciałoby powiesićw swoim pokoju lub w swojej szkole. Oto wybór zasad, z których mozė sz skorzystać– mozė sz zaprezentowaćrównieżinne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online: a) Chronię swoje dane w sieci. b) Nie ufam osobom poznanym w internecie. c) Dbam o wizerunek w online. d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów. e) Kontroluję czas spędzony w internecie. f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami. g) Nie odbieram wiadomosć i z nieznanego zŕódła. h) Mówięrodzicom i naczycielom, jesĺi cośw internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które bed̨ą jej używały, pamietały dzieki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

 

?>