Warsztaty Unikids w naszej szkole!

on 25 listopad 2015
Odsłony: 2132

W dniach 20 października i 23 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z anatomii „Układ kostny” i warsztaty przyrody „Życie płazów i gadów”.

W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy 1,2 oraz 3.

Dowiedzieliśmy się dlaczego kości są twarde, co to jest osteoporoza, czy kręgosłup jest prosty jak słup, skąd się biorą zęby stałe, czy w kolanie jest woda a cukier w kostkach, czy są mięśnie które nigdy się nie męczą i nigdy nie przestają pracować?

Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas warsztatów dotyczących kości i mięśni człowieka.

Na zajęciach z przyrody obejrzeliśmy prezentację o dziwnych „stworach” żyjących wokół nas, dowiedzieliśmy się czy wszystkie płazy są obślizgłe, po co żaby kumkają, dlaczego salamandra ma plamki, o co żółwiom skorupa, czy każdy wąż jest groźny, dlaczego jaszczurki gubią ogony?

Na te i na wiele innych pytań dotyczących płazów i gadów odpowiedzieliśmy podczas warsztatów z herpetologii. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, dotknąć lub pogłaskać przedstawicieli kilkunastu gatunków płazów i gadów, przez co przekonaliśmy się, że zwierzęta te wcale nie są tak zimnokrwiste jak nam się zazwyczaj wydawało.

 

?>