Projekt Krokus

on 18 listopad 2014
Odsłony: 2616

start

Projekt Krokus 2014.

Uczniowie klas czwartych rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego KROKUS. Już po raz trzeci Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście realizuje w Polsce ten Projekt. W tegorocznej edycji liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów – bierze w nim udział 6300 uczniów z 90 szkół, w tej liczbie jest również nasza szkoła.

Krokusy mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.

Opiekunami projektu są nauczyciele: pani Joanna Felke, pan Paweł Tokarski i pan Kamil Szpyt. Uczniowie klasy IV a i IV b z zapałem sadzili na klombach cebulki krokusów i wzięli udział w pogadankach na temat idei Projektu. Starsi uczniowie Gimnazjum przekazali „pałeczkę historii” młodszym rocznikom. Czekamy teraz do wiosny, wtedy odbędą się kolejne zajęcia i rozkwitną kwiaty pamięci.

?>