Piżamowa noc w szkole klasy IIIa

on 09 marzec 2020
Odsłony: 317

2020_03_pizamowa_noc_77

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z obowiązkami i nauką. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej perspektywy.

Pomysłem, jaki zrodził się w klasie III a wspólnie z wych. Jolantą Jabłońską  była „Piżamowa Noc” w szkole. Uczniowie dn. 28II w piątek przybyli po lekcjach do szkoły  o godz. 17:00 zaopatrzeni w śpiwory, kocyki i poduszki. Na szkolnych materacach dzieci przygotowały sobie w klasie wygodne spanie. W całym przedsięwzięciu wsparli nas pan Artur i Anna Iwan, p. Beata Dziuba i p. Barbara Prokopowicz.

Początek spotkania wypełniła zabawa w detektywów. Dzieci rozwiązywały zakodowane szyfrem informacje i dalsze instrukcje do zabawy i odnalezienia ukrytego skarbu.

Następnie wiele czasu spędziliśmy na naszej nowej i pięknej Sali gimn. Pan Artur uatrakcyjnił czas fajnymi i ciekawymi zabawami i grą w piłkę. Dziewczynki wiele czasu spędziły na siłowni i gimnastyce. Pokazały swoje zdolności i umiejętności akrobatyczne.

Zmęczeni i zgłodniali udaliśmy się na kolację, którą była smaczna pizza. Po obfitym posiłku, był jeszcze czas na różne swobodne zabawy, gry stolikowe i szukanie ukrytego skarbu.

Po toalecie wieczornej dzieci wygodnie ułożone na swoich miejscach do spania oglądały film. Choć z trudem, ale udało nam się zasnąć około pierwszej w nocy. Dzieci bawiły się znakomicie, fajnie i zgodnie ze sobą współpracowały.

My, jako n-le mamy zadania rozbudzić w naszych uczniach ciekawość, kreatywność oraz sprawić tym samym radość.

Wspólne spędzenie nocy w szkole miało przygotować dzieci do samodzielności, jeszcze bardziej zacieśnić więzi koleżeńskie i zintegrować klasę.

Myślę , że ta forma przygody pozostanie Nam na długo w pamięci.

Moje Drogie Trzeciaki dziękuję Wam za fantastyczne biwakowanie. Bycie Waszą wychowawczynią to naprawdę wielka przyjemność. Szkoda, że już niewiele pozostało nam czasu do przeżywania fajnych przygód.

Wasza niewyspana pani Jola :)

 

?>