Pierwszoklasiści już pełnoprawnymi uczniami

on 20 grudzień 2019
Odsłony: 913

2019_12_pasowanie_klas_1_8

12 grudnia 2019 r. odbyło się ich uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi uczniami i  Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Małgorzata Guellard dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów wprowadziła ich w poczet pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

 Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Podczas swojego występu pierwszoklasiści z 1a zaprezentowali się w parach przechodząc przez stworzoną uliczkę. Z uśmiechami na twarzach zaśpiewali „Ole, Ole, Ola, szkołę lubić się da!” Oglądająca występ publiczność, klaskała w rytm śpiewanej piosenki, a dzieci łącząc się za rączki złożyły piękny ukłon zgromadzonej publiczności. Ich granatowe czapeczki błyszczały w promykach scenicznego oświetlenia, a na buziach pojawiły się uśmiechy radości. Występ się udał. Chodź w klasie pierwszej jest dużo nauki, to panuje w niej serdeczna atmosfera, która zachęca dzieci do przychodzenia do szkoły. W niej wszyscy lubią się i wspierają i zawsze mogą liczyć na pomoc kolegów i nauczycieli.

Pierwszaki z klasy 1b opowiadały wierszem, jak to na początek każdego dnia się witają i „piąteczkę” przybijają, o tornistrze pełnym uśmiechów i o tym, jak należy bezpiecznie poruszać się na ulicy. Dzieci przedstawiały się i mówiły żartobliwie o swoich talentach i zainteresowaniach, bo każdy jest w czymś dobry. Publiczność mogła nawet obejrzeć piękne figury baletowe i zręcznie wykonane sportowe gwiazdy. Dzieci pięknie zaprezentowały w ruchu scenicznym piosenkę „Witaj nasza dobra szkoło”. Przedstawiły również swoje własnoręcznie wykonane Milusie, które pomagają im w nauce czytania.

Uczniowie klasy 1 c przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali obowiązki ucznia i postawy koleżeńskie, których nauczyli się w szkole. Następnie uczniowie z radością zaśpiewali piosenki przedstawiające ich życie w szkole: ,, Idę do szkoły” oraz ,, Nasza pierwsza klasa ". Dodatkowo do każdej piosenki został wykonany układ choreograficzny. Znajomość zasad panujących w szkole, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo panujące w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków oraz wychowawczyń. Pięknie zaśpiewane piosenki, ruch sceniczny oraz z zaangażowaniem wyrecytowane wiersze , wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a przypominać nam go będą zdjęcia, które przedstawiamy  w załączonej galerii zdjęć.

?>