Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto wszystkich pluszaków

on 13 grudzień 2019
Odsłony: 871

2019_12_mis_10

Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest obchodzone przez najmłodszych.

Dzień Misia w naszej szkole to wyjątkowy dzień. Każde dziecko może przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Tego dnia w klasach młodszych często organizowane są gry i zabawy z misiem w roli głównej, zagadki, zdjęcia z pluszakami, drobny poczęstunek, na którym nie może zabraknąć słodkości, tak uwielbianych przez misie. To okazja do rozpowszechniania bajek i opowiadań o misiach i to nie tylko tych najsławniejszych, ale także tych mniej znanych. Biblioteka szkolna przygotowała tego dnia wystawę wszystkich pozycji książkowych, których tematem przewodnim są niedźwiedzie.

Pani Magda Pętala wybrała się do klas pierwszych na lekcje biblioteczną wraz z przygotowanymi prezentacjami dotyczącymi historii powstania tego święta, a także znajomości bajek i filmów, których bohaterem był miś. W prezentacji uczniowie mieli za zadanie rozpoznać po ilustracji, piosence, albo po fragmencie bajki co to za postać i podać jej imię, a także w jakim filmie niedźwiadek występował.

?>