Andrzejki w klasach 1-3

on 12 grudzień 2019
Odsłony: 667

2019_12_andrzejki_1_3_12

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat rzeczywisty łączy się ze światem wróżb, magii i czarów….

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się po to, by dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie zaś, ciekawi co ich spotka, zbierali się w wigilię św. Katarzyny, kilka dni wcześniej.

Andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole w dniach 29.11 oraz 30.11 r. od samego rana odbywały się długo wyczekiwane zabawy integrujące społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniały liczne zabawy i wróżby zorganizowane przez wychowawców klas 1-3. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja dowiedzieli się o tym jakie kiedyś były wróżby oraz jakie powstawały przez kolejne lata. Dowiedzieli się również gdzie i jak oraz czy w ogóle obchodzone są Andrzejki w innych krajach.

Uczniowie wraz ze swoimi paniami świetnie się bawili, tańczyli przy dźwiękach skocznej muzyki, częstowali się pysznościami przygotowanymi i kupionymi przez rodziców. Tego dnia mogli się przebrać. Zabawę uświetniło przedstawienie dla dzieci wystawione przez klasę 4.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było mnóstwo . Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

?>