Wycieczka do Fabryki bombek choinkowych i Zbrojowni w Sandomierzu

on 28 listopad 2019
Odsłony: 1128

2019_11_sandomierz_4

Dnia 6 listopada 2019 r. uczniowie z klasy 1c,2a,2b wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Uczniowie zwiedzili rynek oraz wzięli udział w warsztatach w zbrojowni, które przeprowadził z nami prawie prawdziwy rycerz. Pół żartem, pół serio opowiedział ciekawe legendy związane z historią Sandomierza. Wszyscy uczniowie mogli przymierzyć stroje rycerskie, sprawdzić jak działały narzędzia tortur oraz zapoznać się z bronią pochodzącą z czasów rycerskich.

Następnie udaliśmy się do Nowej Dęby, gdzie znajduje się Fabryka Bombek. Znajduje się tam jedyne w Polsce i na świecie Muzeum Bombki Choinkowej. Wszyscy mogliśmy zobaczyć jak wygląda proces tworzenia bombki, pan na naszych oczach wydmuchał piękną szklaną bombkę. Obejrzeliśmy cały proces technologiczny powstawania bombek, sami też mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności dekoratorskie.

Każdy uczeń otrzymał bombkę, którą dekorował klejem i brokatem. Wszystkie prace były bardzo oryginalne. Przewodnik przestawił nam historię choinki oraz opowiedział o różnych stylach dekorowania choinek. Na zakończenie wizyty w Fabryce Bombek każdy mógł zakupić piękne szklane bombki. 

Będziemy bardzo miło wspominać tę wycieczkę.

?>