Dzień Misia 2018

on 06 grudzień 2018
Odsłony: 1150

2018_12_dzien_misia_maluchow_3

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Na ten dzień wszyscy uczniowie, a szczególnie ci najmłodsi przynieśli swoje ukochane przytulanki. Tradycją w naszej szkole stało się, że dzięki posiadaniu takiego „przyjaciela” starsi uczniowie nie byli pytani, gdyż miś ratował ich tego dnia przed złą oceną.

Biblioteka szkolna przygotowała ciekawe lekcje biblioteczne dla klas I – III. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią powstania pierwszej pluszowej zabawki, a także co było przyczyną zainicjowania tego święta na świecie. Dodatkowo dzieci bawiły się odgadując zagadki: „Czy znasz te misie?”. Starsi uczniowie na przeprowadzanej przez panią Magdalenę Pętala lekcji zapoznali się z historią Misia Wojtka. Zajęcia te przygotowane były z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystego nadania tego roku imienia naszej szkole. Dzięki przygotowanej prezentacji uczniowie poznali zarys wojennych przygód najsłynniejszego na całym świecie futrzastego kaprala. Zajęcia zatytułowane były: „Jak Miś Wojtek walczył o niepodległą Polskę”. Wszystkim bardzo się podobały, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, a na koniec uczniowie otrzymali kolorowankę oraz słodki upominek.

Dwa tygodnie wcześniej, jako wstęp do obchodów, ogłoszony został konkurs czytelniczo – plastyczny pt.: „Mój ulubiony literacki misiowy bohater.” Konkurs cieszył się zainteresowaniem, wykonano wiele prac, z których powołana komisja wybrała najładniejsze i najbardziej pomysłowe. W tym konkursie dzieci wykazały swój niezwykły talent plastyczny, a także znajomość literatury poświęconej misiom. Prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i oryginalne.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do wspólnego świętowania. Raz jeszcze gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym świętowaniu.

 

?>