Spotkanie z fryzjerem...

on 19 czerwiec 2018
Odsłony: 1450

2018_06_fryzjer_15

Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. W tym tygodniu mieliśmy też przyjemność gościć mamę Frania, która przybliżyła dzieciom zawód fryzjera, opowiedziała o rożnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy.

Niespodzianką była propozycja golenia brody, wąsów i karku ( oczywiście brzytwą bez żyletki!  ) Chłopców nie trzeba było prosić! Momentalnie ustawiła się kolejka do golibrody. Młodym mężczyznom czynność ta bardzo się podobała. Ponieważ raz za razem ustawiali się do kolejki, Pani Monika musiała zareagować informacją, że jedno golenie dziennie jest wystarczające . Drugą atrakcją dla dzieci był masaż głowy- Och, jakie to przyjemne! – mówiły dzieci.

Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie i przełamywały strach nożyczkami do strzyżenia.

?>