Spotkanie z fizykiem...

on 19 czerwiec 2018
Odsłony: 755

2018_06_fizyka_1

W dniu 14 czerwca dzieciaki z grup 0a oraz 0b uczestniczyły z dużym entuzjazmem w zajęciach warsztatowych dedykowanych każdej z grup. W ramach poznawania różnych zawodów najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeprowadzali eksperymenty z fizyki pod okiem naszego szkolnego fizyka - p. Ewy Iwaszko.

Rozpoczęli zabawą z kubkiem, kartą i monetą (starsi wiedzą, że tu działała jedna z zasad dynamiki Newtona :-)), by poprzez zjawisko dyfuzji w cieczach dojść do popatrzenia na świat przez różowe okulary, które w magiczny sposób zmieniają światło białe w ... tęczę. Uśmiechom i ochom nie było końca, bo każdy chciał choć przez chwilę popatrzeć na inny świat, także panie wychowawczynie Asia i Basia. Układanie w parach tęczy też przyniosło dużo radości. A na koniec pojawiła się rymowanka, dzięki której tęcza będzie od tej pory miała dobrą kolejność barw. No to zaczynamy: "Czemuś poszła żabko zielona na..."

 

?>