Wizyta przedszkolaków w bibliotece i schronisku

on 07 czerwiec 2018
Odsłony: 1586

2018_06_schronisko_lublin_34

W poniedziałek 14 maja 2018 r. przedszkolaki z grup 0 „A” i 0 „B” odwiedziły MBP w Lublinie Filia nr 36, przy ul. Zygmunta Augusta 15 oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie znajdujące się przy ul. Metalurgicznej 5.

W bibliotece przywitała nas Pani Agnieszka Huszaluk. Bibliotekarka zapoznała nas z pracą w bibliotece. Opowiedziała jak należy zachowywać się w czytelni, jakie wymagania trzeba spełnić aby móc wypożyczać książki i co oprócz czytania i wypożyczania książek można robić w bibliotece. Dzieci miały również okazję zwiedzić wypożyczalnię i zapoznać się z księgozbiorem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek.

Przez ponad miesiąc na terenie naszej szkoły zbierane były dary dla zwierząt ze schroniska. Zebrane koce, karma, ręczniki i zabawki dla zwierząt, przedszkolaki przekazały osobiście Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Podczas naszego pobytu w tej instytucji, dowiedzieliśmy się w jaki sposób zwierzęta trafiają pod opiekę pracujących tu specjalistów. Pan Dariusz Ornal- zoopsycholog opowiedział nam na czym polega jego praca. Przypomniał, że zwierzęta tak jak ludzie posiadają emocje i bardzo łatwo je zranić. Opowiedział nam kilka historii o bohaterskich psach. Aż łza zakręciła się w naszych oczach, gdy słyszeliśmy jak oddani człowiekowi potrafią być czworonożni przyjaciele. Przestrzegał, aby dobrze przemyśleć decyzję dotyczącą przyjęcia zwierzęcia do własnego domu. Poinformował o wynikających z opieki obowiązkach. Apelował o rozwagę i odpowiedzialność za oswojone zwierzę.

Po wizycie w schronisku, zacytowane słowa nabrały dla nas głębszego znaczenia: „Wiedz, że trudno jest znaleźć prawdziwego przyjaciela, ciężko jest go zostawić, niemożliwe jest zapomnieć!”.

?>