Internet? Wynalazki? - o projektach uczniów

on 03 czerwiec 2018
Odsłony: 673

2018_06_projekt_gimnazjalny_r_9

W dniu 18.05.2018 r. odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych pt.: „Jaki wpływ internet ma na nasze życie?” oraz „Jak wynalazki XIX wieku wpłynęły na nasze życie?”.

W skład uczniów przygotowujących w/w tematy należeli: (temat 1.) Michał Jaworski, Jakub Wójcik, Filip Staniak, Łukasz Ryś, (temat 2.) Daniel Kasprzak, Karol Goździewski, Kacper Zdunek.

„Jaki wpływ internet ma na nasze życie?” - oprócz historii związanej z rozwojem, uczniowie zwrócili uwagę na wady oraz zalety użytkowania medium. Szczegółowo omówili wpływ internetu na rozwój społeczeństwa, aktywność, a także relacje, które występują pomiędzy ludźmi, którzy są „offline” oraz „online”. Uczniowie uzyskiwali swoje informacje w internecie, od profesjonalnych e-sportowców, a także na podstawie ankiet, które przeprowadzali.

„Jak wynalazki XIX wieku wpłynęły na nasze życie?” - ku zaskoczeniu większości, uczniowie skupili się na wynalazkach od bardziej do mniej znanych, może pominiętych, które jednak odegrały szczególną rolę m. in. w rozwoju medycyny, kinematografii czy muzyki. Uczniowie zaopatrzyli się w rekwizyty dzięki czemu ich prezentacja była ciekawsza i skupiła uwagę kolegów i koleżanek, którzy byli odbiorcami projektu.

Oba projekty uzyskały pozytywną opinię, a uczniowie oprócz zdobytej wiedzy rozwinęli jeszcze bardziej umiejętność pracy w grupie.

Projekty były przygotowywane pod opieką p. Łukasza Runa.

 

?>