I Europejski Turniej Piłki Nożnej

on 16 maj 2018
Odsłony: 980

2018_05_pilka_nozna_eu_1

W niedzielę 13 maja drużyna chłopców z naszej szkoły uczestniczyła w I Europejskim Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana. Turniej skierowany był do drużyn piłkarskich, których zawodnicy mają 10-12 lat. W rozgrywkach brało udział osiem drużyn z terenu województwa lubelskiego. Turniej boiskowy odbywał się na terenie Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie. Zawody prowadził piłkarz Motoru Lublin Konrad Nowak. Szkołę Podstawową w Kalinówce reprezentowali: Wojciech Kania, Kacper Nowak, Krzysztof Skrzypiec, Mikołaj Syty, Oliwier Tracz, Maciej Niedziałek, Borys Kisiel, Olaf Gorajek, Olek Kościk oraz Sebastian Sikora. Chłopcy bardzo dzielnie walczyli z rywalami, a Ci- warto tutaj nadmienić- stanowili trzon zawodników drużyn grających w szkółkach oraz klubach piłkarskich. Pomimo olbrzymiego zapału i poświęcenia naszym zawodnikom nie udało się zagrać w finale turnieju, ale i tak wrócili zadowoleni, gdyż w tym spotkaniu głównie chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali prezenty, a były nimi torby sportowe firmy Joma. Nasi chłopcy brali też udział w wielu konkursach z nagrodami. Jednym z nich była możliwość strzelania bramek Zygmuntowi Kalinowskiemu polskiemu piłkarzowi i bramkarzowi, który reprezentował Polskę na Mundialu w 1974 roku.

?>